Pielęgnacja

JAK DBAĆ O CERĘ DOJRZAŁĄ?

JAK DBAĆ O CERĘ DOJRZAŁĄ?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie żyją obecnie znacznie dłużej niż dawniej, zdobycze cywilizacyjne wydłużyły nasze życie kilkukrotnie. Pierwotny człowiek często nie dożywał 30 urodzin, dlatego jest to moment w życiu kobiet i mężczyzn, kiedy rozpoczyna się proces starzenia ciała. To właśnie panie mają z tym największy problem, nie chcą one, aby po ich twarz zdradzała upływający czas. Na szczęście współczesne kobiety mają do dyspozycji wiele środków, które skutecznie pozwalają zatrzymać proces starzenia się skóry.

Ochrona przed słońcem

To właśnie na twarzy nasza skóra jest najbardziej delikatna, dlatego panie, które nie chcą w przyszłości wyglądać na swoje lata powinny odpowiednio pielęgnować ją od najmłodszych lat. Bardzo wiele czynników ma negatywny wpływ na cerę, jeśli będziemy ich unikać zachowamy zdrowy i młody wygląd na dłużej. Jednym z największych wrogów naszej skóry jest słońce, oczywiście każda pani chce móc się chwalić piękna opalenizną, jednak niezbędne jest zachowanie umiaru. Na co dzień należy smarować skórę kremem z wysokim filtrem (przynajmniej SPF 20+), natomiast wybierając się na plażę najlepiej wykorzystać krem SPF 50+. Mimo tej blokady nasza skóra i tak będzie muśnięta słońcem, przy jednoczesnym głębokim nawilżeniu.

Oczyszczanie i nawilżanie

Kolejnym czynnikiem wpływającym negatywnie na naszą skórę i powodującym szybsze starzenie się, jest brud zatykający pory. Dlatego już od najmłodszych lat warto wyrobić sobie nawyk regularnego czyszczenia cery z pomocą specjalistycznych kosmetyków. Najlepiej, jeśli oczyszczanie będzie przebiegać w kilku etapach: na początku zmywamy pozostałości makijażu za pomocą toniku (skóra tłusta) lub płynu micelarnego (skóra sucha i mieszana). kolejnym krokiem jest dokładne umycie twarzy z pomocą żelu przeznaczonego do naszego typu cery a następnie spłukanie go letnią (nie gorącą!) wodą. Ostatnim etapem jest nawilżanie – jest to szalenie ważne, tylko dobrze natłuszczona skóra może się odpowiednio regenerować, wszelkie przesuszenia mogą w późniejszym czasie przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Nie można też zapominać o regularnych (przynajmniej raz w tygodniu) peelingach, preparat również należy odpowiednio dopasować do typu skóry.

Kosmetyki dla skóry dojrzałej

Kobiety kończące 40 lat powinny na poważnie zainteresować się kosmetykami, których używają do pielęgnacji cery, sięgając po te przeznaczone do skóry dojrzałej. W sklepach znajdziemy specjalne działy oznaczone jako +30, +40 oraz +50, warto dobierać kosmetyki zadedykowane naszej grupie wiekowej. Wraz z mijającymi latami życia nasza cera robi się coraz bardziej delikatna i wrażliwa, to wszystko za sprawą kolagenu, którego produkcja jest w znaczący sposób obniżona. Na szczęście nowoczesne kosmetyki do cery dojrzałej przeważnie zawierają substancje, które pobudzają produkcję kolagenu i uelastyczniają naszą skórę. Warto kupić osobny krem do stosowania na noc, na dzień oraz do skóry wokół oczu, dzięki temu osiągniemy najlepsze rezultaty. Nie można zapominać też o prawidłowym oczyszczaniu skóry przed zaśnięciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*