Kino i TV

Najciekawsze polskie premiery kinowe na jesień

Najciekawsze polskie premiery kinowe na jesień
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa sprawiła, że obejrzenie filmu w sali kinowej było po prostu niemożliwe. Na szczęście kina na nowo zostały otwarte, a jesienne wieczory to idealny czas, aby zagłębić się w ciekawą fabułę. Sprawdź, jakie premiery kinowe powinny szczególnie zwrócić Twoją uwagę. 

Branża kinematograficzna po przymusowej przerwie na nowo nabrała rozpędu, co oznacza, że czeka nas mnóstwo ciekawych widowisk na sali kinowej. Dotyczy to również polskiego przemysłu filmowego, który z roku na rok rozwija się coraz lepiej, a rodzime produkcje trzymają poziom zagranicznych filmów. Tej jesieni repertuar kin będzie obfitował w ciekawe komedie, dramaty oraz filmy niosące ważny przekaz społeczny. Przygotowaliśmy listę 5 najciekawszych polskich premier kinowych, których nie możesz przegapić. 

5 filmów, na które warto wybrać się do kina jesienią 2021

1. „Bo we mnie jest seks”: Historia Kaliny Jędrusik

Kalina Jędrusik to jedna z barwniejszych postaci polskiego PRL-u, która była aktorką i z pewnością nie wpisywała się w żaden schemat. Tytułową bohaterkę zagrała Maria Dębska, a na ekranie zobaczymy również m.in. Leszka Lichotę czy Krzysztofa Zalewskiego. Film to opowieść pełna skandali, dramatów, ale i historycznych anegdot znakomicie oddających klimat lat 60. 

2. Wesele 

Filmy Wojciecha Smarzowskiego nie należą do lekkich i przyjemnych, ale zazwyczaj zawierają w sobie ważną lekcję, tak jest również w przypadku „Wesela”. Z pozoru radosna uroczystość, jaką jest ślub, pokazuje jak w soczewce, z jakimi problemami zmagają się bohaterowie. Powstaje z tego dość gorzki obraz, w którym każdy znajdzie cząstkę siebie. 

3. Moje wspaniałe życie 

„Moje wspaniałe życie” to nowy film reżysera Łukasza Grzegorczyka, którego scenariusz został napisany specjalnie dla aktorki Agaty Buzek. Jest to opowieść o życiu Joanny, która wydaje się być dobrą żoną, matką i realizującą się w pracy nauczycielką. Prawda okazuje się inna, kiedy dowiadujemy się, że Joanna prowadzi podwójne życie i ma dość udawania idealnej.

4. Furioza 

Dla fanów kina akcji z pewnością do gustu przypadnie film Cypriana Olenckiego „Furioza”. Jak w większość tego typu produkcji bohaterowie dzielą się na bandytów i policjantów. Z reguły darzą się oni niechęcią i brakiem zaufania, ale co, jeśli jest między nimi uczucie oraz sentyment? W głównych rolach zobaczymy Weronikę Książkiewicz, Mateusza Damięckiego oraz Mateusza Banasiuka.

5. Teściowie 

„Teściowe” to kolejny film z zabawą weselną w tle, tyle że tym razem ślub zostaje odwołany. Czy to sprawia, że akcja robi się mniej ciekawa? Wręcz przeciwnie! Tym bardziej że rodziny niedoszłych państwa młodych wywodzą się z kompletnie różnych środowisk. Okazuje się, że mimo początkowej konsternacji, wydarzenie zamienia się w szaloną imprezę i nikomu nie brakuje na niej nowożeńców.

Zdjęcie głównie: Luis Quintero/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*