Miejsca

Te miejsca nad polskim morzem warto zobaczyć!

Te miejsca nad polskim morzem warto zobaczyć!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie morze od lat cieszy się ogromną popularnością, co roku przyciągając rzesze stałych bywalców. Pandemia koronawirusa sprawiła, że pojawiali się tutaj również nowi turyści, którzy zazwyczaj w tym okresie podróżowali za granicę.

Dlaczego nad morze?

Bałtyk ma do zaoferowania znacznie więcej niż piaszczyste plaże i niespokojne, słone fale. Miejsce to obfituje w wiele wspaniałych miejsc, które często są zupełnie nieznane, albo od dawna zapomniane przez turystów. Wakacyjny wypoczynek warto więc spędzić nie tylko leżąc i łapiąc promienie słoneczne, ale również zwiedzając, poznając i odkrywając miejsca, które pokażą nam, jakim pięknem dysponujemy i jak rzadko je dostrzegamy. Polska to przepiękny kraj, mogący się równać z wieloma zagranicznymi atrakcjami i widokami. Warto więc wykorzystać wakacyjny czas jak najlepiej i odwiedzić miejsca, które dostarczą nam niezapomnianych wrażeń i widoków.

 

TOP 4 najlepszych miejsc nad polskim morzem

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej znajduję się w Gdyni i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów w każdym wieku. To doskonała propozycja nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale również na zapoznanie się z historią polskiej marynarki. Muzeum podzielone jest na tematyczne działy, w których każdy znajdzie informacje dopasowane do swoich zainteresowań – od ekspozycji broni i uzbrojenia, przez dokumentacje i opracowania, po okręt OPR Błyskawica – polski niszczyciel, który w latach wojennych był jedną z najbardziej nowoczesnych jednostek morskich na świecie. Muzeum oferuje sporo atrakcji, dzięki którym spędzimy czas w wyjątkowym klimacie historycznym. Nie zapominajmy, że to również fajna rozrywka dla najmłodszych.

Groty Mechowskie

To piękne i widowiskowe jaskinie z piaskowca, znajdujące się w miejscowości Mechowo. Zapierające dech w piersiach formy i kształty zostały uformowane przez naturalne procesy, zachodzące za pomocą wypłukiwania materiałów przez wodę. Natomiast działania człowieka zadbały o to, aby jaskinie zostały zachowane w jak najlepszej formie. Ta fenomenalna atrakcja oferuje tajemnicze, niskie, oświetlone korytarze, w których dorośli muszą się schylać, ale które zachwycają swoją budową. Całość charakteryzuje się typowymi kolumnami z piaskowca, które wyglądają jak wyjęte z filmu fantasy. Dno jaskini pokryte jest sztucznym piaskiem i żwirem, co ułatwia zwiedzanie i nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa, nawet dla najmłodszych.

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

To wyjątkowe miejsce robiące ogromne wrażenie i to o każdej porze roku. Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 różnych stref tematycznych, rozciągających się na ponad 4 h obszaru. Znajdziemy tutaj strefy związane ze środowiskiem, jak ogród skalny lub leśny, oraz tereny, na których zapoznamy się z architekturą, sztuką, czy kulturą narodową, jak na przykład ogród japoński i francuski. Poza tym znajduje się tutaj również wiele innych, pobudzających, inspirujących oraz zaskakujących barwami i aromatami miejsc. Ogrody Tematyczne to piękno natury w najlepszej odsłonie, oferujące ponad 6 tysięcy gatunków roślin, przyozdobionych rzeźbami, dodatkami, czy oczkami wodnymi. To miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia i to nie tylko dla fanów roślin i ogrodnictwa.

Muzeum Figur Woskowych

To prywatne muzeum znajduje się w Międzyzdrojach i oferuje fantastyczną rozrywkę dla całych rodzin. Figury woskowe charakteryzują się ogromnym realizmem uzyskanym między innymi dzięki zastosowaniu skali 1:1. Dbałość o każdy szczegół sprawia, że robią piorunujące wrażenie. Kolekcja zgromadzonych w muzeum figur stale się powiększa i aktualnie liczy ponad 100 postaci! Znajdziemy tutaj między innymi figury bohaterów znanych z bajek, sportowców, dyplomatów czy aktorów. Muzeum Figur Woskowych to świetna zabawa i okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze swoją ulubioną postacią, nawet jeśli tylko woskową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*